• Zabawy przedszkolaków na świeżym powietrzu

• Prace plastyczne przedszkolaków

Wiosenne stokrotki - grupa młodsza.

• Zabawy swobodne w przedszkolu

Tak się bawimy !

• Dzień Bez Plecaka

Dzień Bez Plecaka zaliczony! Uczniowie i nauczyciele wykazali się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością swoich zastępczych plecaków i torebek. Były wózki, garnki, różnego rodzaju kosze, skrzynki, klatki, a nawet mikrofalówka.  Te niepowtarzalne zostały nagrodzone.

• Akcja sprzątanie

Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły posprzątali teren wokół szkoły, a po ciężkiej pracy odpoczynek i pieczenie kiełbasek.

• Przedszkolaki na wycieczce

22 marca 2022r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Raciborza. Tam odwiedziły Centrum Naukowe Sowa, w którym świetnie się bawiły podczas wykonywania różnych eksperymentów. Po nauce przyszedł czas na zabawę w Sali Zabaw Gapcio.

• Smartfloor w naszej szkole

Do naszej szkoły zakupiono Smartfloor, czyli multiaktywną podłogę interaktywną, która pozwala sterować obrazem za pomocą ruchu, specjalnego pisaka świetlnego lub robota interaktywnego. Za pomocą tego urządzenia można wyczarować to, co podpowiada wyobraźnia - malować, rysować, pisać czy grać. Podłoga wyposażona jest w wiele specjalnych pakietów gier i aplikacji. Smartfloor to moc atrakcji dla wszystkich w naszej szkole.

• Przedszkolaki tak witały wiosnę

• Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień kalendarzowej WIOSNY nasza szkoła spędziła na wagarach w Rybniku. Obejrzeliśmy ciekawy i poruszający film pt. "Za duży na bajki". Następnie odwiedziliśmy kręgielnię "Pink Bowling", gdzie wszyscy aktywnie i miło spędziliśmy czas . Na koniec oczywiście posiłek i powrót wesołym, rozśpiewanym autokarem.

To był udany dzień!

• Dzień Bez Plecaka

W czwartek 24 marca 2022r. w naszej szkole odbywać się będzie Dzień Bez Plecaka. W tym dniu zarówno uczniowie klas II – VIII, jak i nauczyciele obowiązkowo przynoszą zawartość swojego plecaka/torebki w czymkolwiek innym niż plecak/torebka. Najbardziej oryginalny i ciekawy pomysł zostanie nagrodzony!

• Finał Wojewódzki tenisa stołowego

15 marca 2022 nasze uczennice uczestniczyły w zawodach tenisa stołowego w dalekim Gorzowie Śląskim. Już sam awans do wielkiego Finału Wojewódzkiego jest dużym osiągnięciem dziewczyn, które mogły się zmierzyć z najlepszymi zawodniczkami z całego województwa. Do rywalizacji przystąpiło 40 pingpongistek, a nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując - OLIWIA 13 miejsce i VANESSA 25 miejsce w całym całym województwie opolskim.

Gratulacje i brawa dla dziewczyn za wspaniałą postawę i osiągnięte sukcesy dla naszej szkoły.

PS. Gratulacje również dla Wojtka Gasiula, który również zakwalifikował się do Finału Wojewódzkiego, ale niestety z powodu choroby nie mógł pojechać na zawody.

• Dzień Kobiet w szkole

Dnia 8 marca 2022 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pani Burmistrz Doroty Przysiężnej Bator, która co roku zaszczyca nas swą obecnością z tej okazji. Uczniowie tradycyjnie przygotowali kabaretowy występ artystyczny składający się ze skeczów i piosenek na temat kobiet. Były też życzenia i kwiaty dla wszystkich Pań.

• Dzień Kobiet w przedszkolu

W Dniu Kobiet dziewczynki czuły się jak prawdziwe księżniczki. Chłopcy wręczyli laurki i korony oraz zaprosili na poczęstunek.

• Przedszkolne zabawy w teatr

• Konkursy Przedmiotowe 2021/2022

4 marca 2022r. nasi uczniowie z rąk Pani Burmistrz Doroty Przysiężnej - Bator odebrali dyplomy i nagrody za zajęcie czołowych miejsc w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym 2021/2022 na etapie miejsko/gminnym.

Język polski: I miejsce Jakub Babiniec, II miejsce Kacper Panicz

Matematyka: III miejsce Tymoteusz Mikler

Fizyka: I miejsce Kacper Panicz

Chemia: II miejsce Tatiana Ziółkowska

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY !

• Pancake Day - Dzień Naleśnika

Nawiązując do angielskich tradycji obchodziliśmy w naszej szkole Pancake Day czyli dzień naleśnika. Uczniowie zapoznali się ze sposobem i słownictwem dotyczącym przyrządzania tego pysznego dania, śpiewali piosenki oraz spożywali przygotowane w domu naleśniki. Najciekawszym momentem było podrzucanie naleśników na patelni. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu jedzenia.

• Wojewódzkie Mistrzostwa w Badmintonie

1 marca 2022r. uczennica naszej szkoły ZUZANNA PANICZ uczestniczyła w Mistrzostwach Wojewódzkich w Badmintonie. Do rywalizacji przystąpiło 20 najlepszych badmintonistek z całego województwa. Zuzia zaprezentowała się kapitalnie i po wspaniałej walce wywalczyła piąte miejsce, co jest wielkim sukcesem!!! Tym bardziej że rywalizowała z przeciwniczkami, które na co dzień trenują w klubach badmintona.

Wielkie gratulacje i brawa dla naszej super badmintonistki !

• Wspieramy Ukrainę

ZSP w Nowej Cerekwi wspiera w trudnych chwilach naszych sąsiadów z Ukrainy.

• Zabawa karnawałowa w szkole

23 lutego 2022r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa klas II - III . Och, działo się, działo...

Dzieci w dobrych humorach i pięknych kostiumach doskonale się bawiły przy muzyce. Atrakcji tego wieczora było wiele: gry i zabawy, konkursy z nagrodami, Bańkowe Show, balonowe figurki... Całą imprezę wspaniale poprowadziła Pani Marzena Bielesz, której bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i pozytywną energię. Zabawę zakończyliśmy wspólnym poczęstunkiem. Wieczór ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami.

Pani Animator była w pełni finansowana przez Radę Rodziców.

• Pomoc Ukrainie

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W związku z sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów od najbliższego poniedziałku przyłączamy się do zbiórki artykułów dla dzieci z Ukrainy. Można przynosić ubrania, kosmetyki dla dzieci, artykuły higieniczne pierwszej potrzeby, pampersy, koce, karimaty, zabawki, środki czystości itp do sekretariatu szkoły i do przedszkola.

Liczymy na Wasze pomocne serca.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Cerekwi
    ul. Rogożańska 4